קרן השתלמות - חיסכון חכם לטווח קצר

קרנות ההשתלמות אשר מעניקות מגוון יתרונות, ביניהם: חיסכון, הטבות מס, יכולת פיזור השקעה, נזילות ועוד, הפכו בשנים האחרונות לאחד מאפיקי החיסכון הפופולאריים ביותר בשוק. בסוכנות יובלים ביטוח תמצאו מגוון רחב של פתרונות מתקדמים בתחום ממיטב בתי ההשקעות.
 
מהי קרן השתלמות?
קרן השתלמות היא תכנית חיסכון לטווח קצר או בינוני, המשותפת לעובד ולמעביד ומיועדת לצורך מימון השתלמות מקצועית של העובד או כל מטרה אחרת. תוכנית זאת נחסכת באמצעות הפרשת כספים חודשית הן מצד העובד והן מצד המעביד. הכספים ניתנים למשיכה ללא תשלום מס לאחר 3 שנים בכל מקרה בו מטרת משיכת הכספים היא לטובת השתלמות העובד, ובאישור מנהל הקרן בלבד. לאחר 6 שנים ניתן למשוך את כל הכספים בקופה, ללא תשלום מס ולכל מטרה.
 
מי זכאי לקרן השתלמות?
במגזר הציבורי נקבעת זכותו של העובד לקרן השתלמות בהסכם קיבוצי. במקומות עבודה שבהם לא קיים הסכם קיבוצי בעניין זה, ההחלטה אם לתת לעובד קרן השתלמות נתונה למשא ומתן בין העובד למעביד. בשוק הפרטי אין חובה חוקית להעניק לעובד קרן השתלמות, והדבר נתון למו"מ מול המעביד.
חשוב לזכור: קרן פנסיה וקרן השתלמות הם שני מסלולי חסכון שונים, כאשר לכל אחד מהם מטרות שונות ויתרונות מס שונים, כך שעדיף לחסוך בשני המסלולים גם יחד.
 
קרן השתלמות ביובלים ביטוח
סוכנות יובלים ביטוח פועלת מול מגוון של בתי השקעות מובילים, וזאת על מנת שנוכל להעניק ללקוחותינו את הפתרונות המתקדמים והמתאימים ביותר בתחום קרנות השתלמות. לפני שאתם מחליטים על קרן השתלמות חשוב  לבחון מספר פרמטרים חשובים, ביניהם:  רמת הסיכון של הקרן, רמת התשואה שניתן לצפות לה, גובה דמי הניהול ועוד.